Hakkımızda

VELA Denizcilik – Atılay ÖZAY Şahıs İşletmesi; 2009 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Atılay ÖZAY tarafından kurulması ile birlikte Gemi İşletme lisansını 2009 yılında, Gemi Acenteliği lisansını 2010 yılında edinerek Tekirdağ bölgesinde yetkin ve önemli bir denizcilik işletmesi haline gelmiştir. Kurulduğu 2009 yılından bu yana 13 farklı feribotun teknik işletmeciliğini başarı ile gerçekleştirmiş, işlettiği gemiler ile Marmara Denizinde 11 yılda 1 milyon üzerinde araç taşıması emniyetli şekilde yapmıştır. Şu an filosunda 9 feribot, 1 kuru yük gemisi ve 2 acente botu ile gemi işletmeciliği faaliyetleri ile fayda sağlamaktadır.   

Vela Denizcilik 2013 yılında “Gemi Acenteliği’’ departmanını oluşturarak uluslararası sefer yapan gemilere gemi acentelik hizmeti vermeye başladı. Başta Tekirdağ olmak üzere Türkiye’nin Majör limanlarında 8 yılda 5.000 üzerinde geminin seferinde gemi acenteliğini üstelenerek fayda sağladı.

Gemi Acenteliği Hizmeti; Güvenirlik esasına dayanan ticari temsilcilik faaliyetidir. Geminin yasal hak ve menfaatlerini korunması, geminin işlerinin organize edilmesi, izin, hizmet veya belge temin edilmesi, bilginin ilgililere aktarılması, gemi mürettebatı ile ilgili işlemlerin ifası, gemi uğrağı masraf ödeme finansal işlemlerinin de olduğu geniş kapsamlı hizmet bütünüdür. 

Gemi Acenteleri, yasal temsilci sıfatı ve menfaat korunma görevi sebebi ile Deniz ticaretinde kilit rolü bulunmaktadır.  

Vela Denizcilik, Gemi Acenteliği operasyonlarında ve gemi işletmeciliği faaliyetlerinde edindiği tecrübelerin sonucunda, Gemi Acenteliği alanına çalışan yetkin ekip ve kurumsal yapı ile odaklanmanın önemini gördü. Bu tespit sonucunda Vela Denizcilik İşletmesi odağını Gemi Acenteliği alanına yönlendirmek amacı ile faaliyeti yalnızca Gemi Acenteliği Hizmetleri olan “Vela Gemi Acenteliği A.Ş.” şirketini 01 Mart 2021 tarihinde kurarak kurumsal gelişim projesini ve gemi acenteliği alanında hizmetlerini yeni şirketi ile sürdürmektedir.  

Vela Gemi Acenteliği AŞ yüksek statüdeki kurumsal yapısı, yüksek temsil ve yetkinliğe haiz ekibi ve güçlü sermayesi ile gemi acenteliği hizmet sunumu yapmakta, temsilcisi olduğu gemi ve paydaşlarına yüksek fayda sağlamaktadır. 

Vela Gemi Acenteliği A.Ş hizmetlerinin kalitesi ve Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO)’nün belirlediği standartlara uyumu, İngiltere Akreditasyon UKAS disiplinine  göre  bağımsız denetim kuruluşu Bureau Veritas tarafından 2022 Nisan döneminde gerçekleştirilen denetim ve belgelendirme süreci sonrasında,  Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018  ekli uygunluk belgeleri ile tescillenmiştir. 

Hizmetlerimizin Yüksek Fayda Sağlaması ve kurumsallaşma yönünde yaptığımız çalışmalarımız sürekli yükselen bir başarı çizgisinde yürütülmektedir. 

VİZYONUMUZ

Denizciliğin gelişimi için Yüksek Fayda Sağlamak.

MİSYONUMUZ

Yüksek Fayda Sağlayan Gemi Acenteliği hizmetlerimiz ile müşteri, paydaş ve taraflar arasındaki, iletişim, planlama, koordinasyon, öngörülebilirlik ve uyumu üst düzeye çıkartmasını; müşterimizin hak ve menfaatlerini üstün şekilde korumasını amaçlarız. 

DEĞERLERİMİZ

Sevgi, Saygı, Alaka, Gelişim, Cesaret, Disiplin

ODAK KONULARIMIZ

Hedef ve Amaçlarımızı gerçekleştirmek ve gemi acenteliği alanında öncülük edebilmek için odaklandığımız konular şunlardır;  

“Kurumsal Yapımızı Geliştirmek”: Oluşturacağımız yeni kurumsal ve dijital yapımız ile Gemi Acenteliği ihtiyaçlarına karşılık gelen iş modellerini geliştirmek üzere çalışıyoruz. 

“Etkili ve Empatik İletişim Kurmak”: Müşterimizin ve paydaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her an, her kanaldan erişilebilir olmaya, iş birliği yaklaşımıyla empatik iletişim kurmaya çalışıyoruz. 

Kurum Kültürümüzü geliştirmek” :

 • Fırsat ve riskleri etkili şekilde yönetmeyi önemsiyoruz.  
 • Yaşadığımız deneyimler ve edindiğimiz bilgilerle sürekli öğrenmeyi önemsiyoruz.  
 • Olaylar karşısında hızlı davranan, problem çözen ve uyum sağlayan dinamik takımlar kuruyoruz. 

Bizleri Benzersiz Ve A+ Servis Sağlayıcı Kılan Özelliklerimiz;

1-) Yüksek Fayda Sağlarız mottosu ile hareket eden şirketimizin, faaliyetlerini FAYDAMETRE ile ölçmesi…

2-) Güçlü Sermaye, özvarlık ve  zilyetinde olan deniz vasıtaları…

3-) Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları sayesinde oluşmuş güçlü paydaş ilişkileri. 

4-) Uzun dönem iş birliği yapılabilecek güvenilir ve yetkin tedarikçi profili.

-Yaş ortalaması 26’ya dayanan Genç ve Dinamik şirket ekibi…

Tüm çalışanların denizcilik alanında yüksek öğrenim almış olması. Yönetim kadrosunun 10 yıllık gemi acenteliği tecrübesi. 

-Gemi Acenteliği Alanında Anonim Şirket yapısı ve ticaret sicil tasdiknamesinde kayıtlı olarak münferiden şirket imza yetkisine haiz 5 gemi acente personeli. 

-Dünyanın lider belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas tarafından UKAS ( İngiltere akredidasyon disiplinine) göre  ISO 9001:2015 ve 10002:2018 standardına uygunluğu  tescil edilmiş şirket yönetim sistemi.

-Ekibimizde her zaman stajyer öğrencilerin bulunması; Şirketimizin Üniversitelerle olan sürekli ilişkileri sonucu, meraklı stajer öğrencilere ekibimizde her zaman yer veriyoruz. Gençlerimiz bu sayede gemi acenteliği mesleğini deneyimleme imkanı bulmakta, biz de mesleğimizi genç nesillere aktararak sektörümüze yüksek fayda sağlamaktayız.

Hikayemiz

09Şubat2009

Vela Denizcilik İşletmesi Tekirdağ'da Kuruldu

22Nisan2009

Gemi Operasyonu Lisansı Alındı

Aynı tarihte Gemi İşletmecisi Lisansı aldık ve ilk olarak 2 feribotun teknik işletmesiyle Vela Denizcilik olarak ilk işlerimizi yapmaya başladık.

06Ocak2010

Gemi Acenteliği Lisansı Alındı

Bu lisans ile birlikte bölgemizde daha aktif ve daha çok tercih edilen bir işetme olduk.

29Mayıs2010

7 Feribotun Teknik İşletmeciliğini Yapmaya Başladık

10Nisan2013

Gemi Acenteliği Departmanı Kuruldu ve Uluslararası Sefer Yapan Gemilere Hizmete Başlandı

01Ocak2016

Vela Denizcilik Tekirdağ'da Major Gemi Acenteleri Arasında Yer Aldı

01Mart2021

Vela Gemi Acenteliği Anonim Şirketi Kuruldu Ve Kurumsallaşma Çalışmalarına Başlandı

22Nisan2022

Bureau Veritas tarafından şirketimizin Yönetim Sistemi UKAS ISO 9001:2015 ve 10002:2018 standardına uygunluğu tescillendi.

Kayıtlı Olduğumuz Kuruluşlar

YANDAKİ KURULUŞLARA KAYITLI OLARAK FAALİYETLERİMİZ DEVAM ETMEKTE VE BU KURULUŞLARDAN ALDIĞIMIZ LİSANSLAR NEDENİYLE PERİYODİK OLARAK DENETLENMEKTEYİZ.

Referanslarımız

EKİP ÜYELERİMİZ

Kapt. Atılay ÖZAY

Yönetim Kurulu Başkanı-Kurucu

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi (İstanbul Üniversitesi-1998) 

Özgür ÇAĞLAYAN

Gemi Acente Sorumlusu

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi (İstanbul Üniversitesi-2011)

İlker ÇATAK

Mükemmellik Yöneticisi

Deniz Liman İşletme Teknikeri (Namık Kemal Üniversitesi-2016) 

Anıl ANCER

Gemi Operasyon Sorumlusu

Deniz Liman Teknikeri (Namık Kemal Üniversitesi-2018)

Umut TOSUN  

Gemi Operasyon Sorumlusu

Deniz Liman Teknikeri (Namık Kemal Üniversitesi-2018) 

Nur ÖZGÜL

Gemi Operasyon Sorumlusu

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (Bülent Ecevit Üniversitesi-2021)

Stajyer Ekibimiz

Stajyer öğrenciler; Şirketimizin Üniversitelerle olan sürekli ilişkileri sonucu, talep eden meraklı stajer öğrencilere ekibimizde her zaman yer vermekteyiz.

 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
 • velashipagency
velashipagency
Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com